skip to Main Content
+90(472) 215 98 63 aicuzem@agri.edu.tr

İngilizce Muafiyet Sınavı Tarihi Hakkında

Sınav Tarihi: 12.10.2022

Sınav Süresi : 30 dakika

Sınav Adresi: http://lms.agri.edu.tr/

Genel Bilgiler

  1. Hazırlık Sınıfında okuyan öğrencilerimiz  bu sınava giremeyeceklerdir.(Hazırlık sınıfından sonra 2022-2023 eğitim öğretim yılında 1. sınıfa başlayan öğrenciler muafiyet sınavına girebilir.)
  2. Öğretim dili Türkçe olan ön lisans ve lisans programlarına İLK DEFA KAYIT YAPTIRARAK öğrenime başlayan öğrenciler bu sınava girebilir. Sınava girmek isteğe bağlıdır. Sınavdan başarılı olan öğrenciler Güz yarıyılında okutulan Ortak Zorunlu Yabancı Dil I ve Bahar yarıyılında okutulan Ortak Zorunlu Yabancı Dil II derslerinden muaf olurlar.
  3. Sınav saatleri fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu öğrencileri için farklılık göstermektedir.
  4. Sınavdan başarılı olan öğrenci listeleri  web sitesi ana sayfasından ilan edilecektir.
  5. İngilizce Muafiyet Sınavının geçme notu 70‘tir.
  6. Sınava birimlerine dilekçe ile başvuran öğrenciler alınacaktır.

Sınav Saati : 10:00-10:30 arası: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Eczacılık fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sınav Saati : 11:00-11:30 arası: Fen Edebiyat Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi.

Sınav Saati : 13:00-13:30 arası: Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu, Patnos Sosyal Hizmetler Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu

Sınav Saati : 14:00-14:30 arası: Patnos Meslek Yüksekokulu, Eleşkirt Meslek Yüksekokulu, Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu.

Not: Yabancı Dil (İngilizce) dersinden muaf olan öğrencilerin sınava girmesine gerek yoktur. Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Back To Top